C.A.E.G.
3

26. & 27.09.2020 – Championnats Nationaux des Jeunes & Championnats Nationaux Steeple Seniors in Diekirch

Bei de Jugendlandesmeeschterschaften, Staffelmeeschterschaften fir déi Jugendlech & 3.000m Steeple Meeschterschaften fir déi Erwuessen hun d’Athlet(in)en vum C.A.E.G. op der ganzer Linn iwwerzeegt.

Bei hierschtlechem Wieder (Reen & Keelt) hun d’Athleten vum C.A.E.G. net manner wéi 11 Goldmedaillen, 9 Sëlwermedaillen & 6 Bronzemedaillen gewonnen.

 Besonnech ze erwähnen ass, datt de Niels REULAND 4 Goldmedaillen gewonnen huet.

 Desweiteren hutt Lynn FEDERSPIEL op den 3.000m Steeple e néien Clubrekord opgestallt.

 Allen Athleten, déi fir de Club gestart sinn, soen mir e groussen Merci!

 Medaillen:

 Gold:    

  • 4x400m CM – Kyrill QUESADA, Maurice GIERENS, Charel SCHMIT, Lou KREMER – 3’57″08
  • 4x400m CF – Emma GOOSSENS, Jill GOOSENS, Emilie PETERS, Lou SCHMIT – 4’31″38
  • 4x100m JM – Sam ASCANI, Niels REULAND, Felix WEBER, Pol FRIEDEN – 45″82
  • Kugel MF – Julie WEBER – 8m84
  • Diskus MF – Julie WEBER – 20m98
  • 110mH CM – Niels REULAND – 16″43
  • 400m CM – Niels REULAND – 52″55
  • 400mH CM – Niels REULAND – 52″55
  • 1.500m JF – Lynn FEDERSPIEL – 5’10″92
  • 400mH JF – Chloé SCHMIDT – 64″34
  • 100m JM – Sam ASCANI – 11″66 (W: + 0.4)

Sëlwer:

  • 4x100m CF – Julie WEBER, Robine OMS, Maureen FOLEY, Nora LIETZ – 53″81
  • 100m MM – David BOUILLÉ – Final: 12″72 (W: + 0.6) (7. Plaz) / Virlaf: 12″58 (W: + 1.3)
  • 800m MF – Lou SCHMIT – 2’32″56
  • 400mH CM – Felix WEBER – 60″35
  • 1.500m JF – Mara HAVÉ – 5’36″10
  • Speer JF – Mara HAVÉ – 18m78
  • 400m JF – Chloé SCHMIDT – 59″67
  • 800m JF – Chloé SCHMIDT – 2’20″97
  • 3.000m Steeple SF – Lynn FEDERSPIEL – 12’31″90 – Clubrekord

Bronze:

  • 4x100m CM – David BOUILLÉ, Eric WEIS, Maurice FEDERSPIEL, Charel SCHMIT – 53″54
  • 200m JF – Chloé SCHMIDT – 27″41
  • 200m JM – Sam ASCANI – 24″60
  • Héichsprong CF – Nora LIETZ – 1m35
  • 400m CF – Emilie PETERS – 67″18
  • 400m CM – Felix WEBER – 54″32

 Aner C.A.E.G.-Resultater:

  • 100m MF – Nelly HAU – Virlaf: 14″74 (W: – 0.9) / 5. Plaz
  • 800m MF – Nelly HAU – 3’00″13 / 6. Plaz
  • Héichsprong MF – Nelly HAU – 1m35 / 7. Plaz
  • Kugel MF – Nelly HAU – 6m54 / 8. Plaz
  • Wäitsprong MF – Nelly HAU – 3m79 / 9. Plaz
  • Speer MF – Julie WEBER – 19m18 / 9. Plaz
  • 100m MF – Julie WEBER – Final: 14″00 (W: + 1.1) / 4. Plaz
  • Kugel MM – Eric WEIS – 8m49 / 5. Plaz
  • Héichsprong MM – Eric WEIS – 1m45 / 5. Plaz
  • 100m MM – David BOUILLÉ – 13.20 Final (W: + 0.6) (5. Plaz) / Virlaf: 13.06 (W: + 1.3)
  • Speer MM – David BOUILLÉ – 26m04 / 4. Plaz
  • 800m CF – Emilie PETERS – 2’35″65 / 4. Plaz
  • 800m CM – Maurice GIERENS – 2’05″06 / 4. Plaz
  • 800m CM – Lou KREMER – 2’16″02 / 9. Plaz
  • 800m CM – Charel SCHMIT – 2’26″40 / 11. Plaz
  • Wäitsprong CF – Nora LIETZ – 4m56 / 5. Plaz
  • 400m CF – Emma GOOSSENS – 68″70 / 4. Plaz
  • 400m CF – Jill GOOSSENS – 69″17 / 5. Plaz
  • 100m CF – Robine OMS – Virlaf: 14″36 (W: + 1.1) (4. Plaz)
  • 100m CF – Maureen FOLEY – Final: 14″30 (W: – 1.0) (7. Plaz) / Virlaf: 14″16 (W: – 0.5)
  • 400m JF – Lynn FEDERSPIEL – 65″35 / 4. Plaz

D’Photoen vun dësem Weekend zu Diekrech sin um C.A.E.G.-FlickR-Account disponibel.

 

download links keeps rx meds online